Достапни линкови

Лондон: Пад на цените на нафтата на светските берзи


Цените на нафтата на светските берзи денеска бележат пад поради состанокот на земјите на ОПЕК на кој се очекува договор за зголемување на производството. Во вторникот, цената за барел изнесуваше над 42 долари, додека денеска е нешто под 40 долари.
XS
SM
MD
LG