Достапни линкови

Багдад: Ал Џезира објави снимки на тројца киднапирани италјански заложници


Арапаската телевизија Ал Џезеира објави снимка на тројца италијански заложници, киднапирани во Ирак. Тие изјавија дека киднаперите се однесувале коректно со нив и барале од италијанските граѓани да протестираат против политиката на премиерот Силвио Берлускони и против американскиот претседател Џорџ Буш.
XS
SM
MD
LG