Достапни линкови

Москва: Посета на премиерот на Србија Воислав Коштуница


Српскиот премиер Воислав Коштуница изрази очекување дека економските односи меѓу Србија и Црна Гора и Русија ќе бидат интензивирани по денешните разговори во Москва со рускиот претседател Владимир Путин. Коштуница најави дека на Путин ќе му го претстави и планот на српската влада за решавање на статусот на Косово.
XS
SM
MD
LG