Достапни линкови

Лондон: Приземјени сите авиони во Британија поради дефект на контролниот систем


Поради дефект на главниот контролен систем, во Велика Британија изутрината беа приземјени сите авиони, но дефектот бил отстранет за околу 2 часа, по што авио-соораќајот повторно функционира, но со задоцнувања. Претставник на британскиот авио-превоз изјави дека не станува збор за саботажа.
XS
SM
MD
LG