Достапни линкови

Багдад: Најмалку четири загинати во експлозија на автомобил бомба


Во денешната експлозија на автомобил бомба во север Багдад, како што соопшти ирачката полиција, загинале најмалку четири лица, додека дваесетина други биле повредени. До експлозијата дошло во предградието каде што главно живеаат сунитски муслимани.
XS
SM
MD
LG