Достапни линкови

Бејрут: Утре состанок на ОПЕК


Министертот за нафта на Саудиска Арабија Али ал Нуами денеска изјави дека единствена цел на утрешниот состанок на ОПЕК во Бејрут е намалување на цената на нафтата што сега изнесува над четириесет долари за барел. Според него, цената би можела да биде вратена на под триесет долари за барел, доколку земјите извознички на нафта се договорат да го намалт производството за дванаесет проценти.
XS
SM
MD
LG