Достапни линкови

Ријад: Исламски милитанти пукале врз американски граѓани


Новинските агенции, повикувајќи се на очевидци, јавуваат дека во саудискиот главен град Ријад исламски милитанти пукале врз американски граѓани. Како што се додава, инцидентот, во кој немало повредено, се случил кога вооружени лица за кои постои сомневање дека биле исламски милитанти отвориле оган од возило во движење.
XS
SM
MD
LG