Достапни линкови

Багдад: Подготовките за изборите најважниот иден чекор за Ирак


Пратеникот на Обединетите Нации во Ирак Лакдар Брахими денеска во Багдад изјави дека подготовките за изборите се најважниот иден чекор во Ирак. Тој побара од ирачаните да ја поддржат новата преодна влада која треба да ги подготви изборите.
XS
SM
MD
LG