Достапни линкови

Осло: Стапи во сила законот за забрана на пушење


Во Норвешка стапи во сила законот за забрана на пушење. Последните цигари во баровите и рестораните во оваа држава беа испушени на полноќ. Норвешка по Ирска е втора земја во светот која го забрани јавното пушење. Слични закони постојат и во американските држави Калифорнија и Њу Јорк.
XS
SM
MD
LG