Достапни линкови

Џалалабад: Убиен шефот на полицијата


Шефот на полицијата во Џалалабад е убиен од бомба поставена во неговата канцеларија, соопштија авганистански официјални лица. Во експлозијата се ранети и две лица. Во оваа авганистанска провинција се случи серија напади врз владини цели и западни агенции за помош.
XS
SM
MD
LG