Достапни линкови

Куала Лумпур: Според малезискиот премиер САД долева гориво на огнот по 11 септември


Малезискиот премиер Абдула Бадави на конференцијата за Азиско пацифичка безбедност во Куала Лумпур изјави дека американските реакции по нападите на 11 септември 2001 биле како долевање гориво на глобалниот тероризам. Според Бадави, кој е преседавач на исламската конференција влошената ситуација во Ирак и на палестинските територии креирала нова генерација анти американски терористи.
XS
SM
MD
LG