Достапни линкови

Карачи: Бомбаш самоубиец ја предизвикал смртоносната експлозија


Пакистанската полиција денеска соопшти дека бомбаш самоубиец ја предизвикал смртоносната експлозија во шиитската џамија вчера во Карачи. Засега никој не ја презеде одговорноста, за инцидентот во кој според последните извештаји загинаа 19, а се ранети 40 лица.
XS
SM
MD
LG