Достапни линкови

Софија: Посета на шефот на дипломатијата на СЦГ Вук Драшковиќ


Министерот за надворешни работи на Србија и Црна Гора Вук Драшковиќ за време на денешната официјална посета на Бугарија, ќе разговара со бугарскиот шеф на дипломатијата Соломон Паси. Како што е соопштено во Белград, посетата е по повод 125 годишнината од воспоставувањето дипломатски односи меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG