Достапни линкови

Истанбул: Почнува судењето на обвинетите за самоубиствените напади


Во Истанбул денеска започна судењето на обвинетите за самоубиствените напади на крајот од минатата година, кога загинаа над 60 лица. Државниот обвинтел бара доживотен затвор за 5-мина осомничени за директно учество во нападите, а уште 64 лица се обвинети за помагање на терористите.
XS
SM
MD
LG