Достапни линкови

Кабул: Убиени четворица американски војници


Американската војска соопшти дека четворица американски војници синоќа биле убени во акција пртив милитантите во јужен Авганистан.Официјални претствници на Авганистан соопштија дека исто така во судир во јужната провинција Хелманд загинале седум авганистанскји војници и четворица талибански милитанти.
XS
SM
MD
LG