Достапни линкови

Саудиска Арабија: Ослободени 50 киднапирани заложници


Саудиските безбедносни сили изутрината ги ослободиле сите 50 заложници што вчера беа киданапирани од ектремисти осомничени дека и припагаат на Ал каеда. Агенциите јавуваат дека лидерот на нападот, во кој беа убиени најмлку 10 лица и беа земени заложници денеска бил уапсен а двајаца милитнти се убиени во спасувачката акција. Официјлни претствници на Судиска Арабија соопштија дека тројаца филипински заложници загинале но е непознато дали биле убиени од киднаперите или настардале во спасувачката акција.
XS
SM
MD
LG