Достапни линкови

Москва: Експлозија на воз на линијата Москва - Владивосток


Во патнички воз кој сообраќал на линијата Москва Владивосток дошло до експлозија, но засега нема информации за евентуални жртви. Експлозијата се случила додека возот минувал во близина на Чеченија. Не јасно дали станува збор за подметнат експлозив во возот.
XS
SM
MD
LG