Достапни линкови

Техеран: 45 загинати во силен земјотрес


Во силниот земјотрес што вчера го погоди Иран загинале четириесет и пет, а биле ранети триста и шеесет луѓе, соопшти иранскиот Црвен Крст. Епицентарот на земјотресот бил седумдесетина километри северно од Техеран. Во минатиот декември во земјотресот што го погади иранскиот град Бам загинаа дваесет и шест илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG