Достапни линкови

Куфа: Престрелки меѓу американските војници и проврзаниците на Ал Садр


Денеска во ирачкиот град Куфа имало престрелки меѓу американски војници и приврзаници на радикалниот шиитски свештеник Моктада Ал Садр. Засега нема извештаи за жртви од престрелките до кои доаѓа и покрај примирјето што го постигнаа двете страни пред два дена.
XS
SM
MD
LG