Достапни линкови

Скопје: Министерството за правда нема официјални информации за апсењето на Даравелски


Македонското министерство за правда сеуште нема официјална информација за вчерашното апсење на екс дирекорот на царината Драган Даравелски во Белград, изјави денеска министерот Иџет Мемети. Според Министерството за внатрешни работи на Србија, белградската полиција го уапсила Дравелски, а истражен судија му одредил екстрадиционен притвор.
XS
SM
MD
LG