Достапни линкови

Братислава: Пролетна сесија на парламентарното собрание на НАТО


Во Братислава започнува пет-дневната пролетна сесија на парламентарното собрание на НАТО на која ќе се расправа за реконструкцијата и стабилизацијата во Авганистан и во Ирак, како и за соработката во војната против тероризмот. Состанокот се одржува под силно полициско обезбедување, особено откако вчера во центарот на Братислава беа пронајдени торби со експлозив.
XS
SM
MD
LG