Достапни линкови

Москва: Посета на претседателот на Египет Хосни Мубарак


Египетскиот претседател Хосни Мубарак, кој е во посета на Москва, денеска ќе разговара со рускиот лидер Владимир Путин. Во фокусот е израелско – палестинскиот конфликт, како и соработката во војната против тероризмот.
XS
SM
MD
LG