Достапни линкови

Гвадалхара: Самит ЕУ – Латинска Америка


Над 50-тина лидери од Европската Унија и Латинска Америка денеска го започнуваат самитот во мексиканскиот град Гвадалхара. Меѓу темите на самитот се ситуацијата во Ирак, улогата на Обединетите Нации, како и економските односи меѓу двата региона.
XS
SM
MD
LG