Достапни линкови

Истанбул: САД предупредуваат на можни насилни анти-американски протести за време на НАТО самитот


Соединетите Држави ги предупредија американците дека се можни насилни анти-американски протести за време на престојниот самит на НАТО во Истанбул. Стејт Департментот ги советува американците од 27-ми до 29-јуни да го избегнуваат реонот во Истанбул каде што ќе се одржува самитот.
XS
SM
MD
LG