Достапни линкови

Багдад: Убиени двајца јапонски новинари


Двајца јапонски новинари биле убиени во близина на Багдад кога непознати напаѓачи отвориле оган врз нивното возило. Новинарите се враќале кон Багдад од јапонската воена база во градот Самава.
XS
SM
MD
LG