Достапни линкови

Хаити: Над 900 загинати во поплави и лизгање на земјиштето


Бројот на загинатите во поплавите и лизгањето на земјештието на границата меѓу Хаити и Доминиканската Република се покачил на над деветстотини луѓе. Американски и канадски војници започнаа операција за помош на настрадните во овие островски земји кои неколку дена беа погодени од силно невреме.
XS
SM
MD
LG