Достапни линкови

Тирана: Генералниот секретар на НАТО го поддржа стремежот на Албанија за члество во НАТО


Генералниот секретар на НАТО Јап де Хоп Схефер синоќа во Тирана го подддржа стремежот на Албанија за зачленување во Алијансата. Тој по средбата со албанскиот претседател Алфред Мојсиу, како што јавуваат агенциите, изјавил дека оваа амбиција на Албанија е легитмна и оти треба да биде поддржана.
XS
SM
MD
LG