Достапни линкови

Мамаја: Дводневен состанок на лидерите на 17 земји од југоисточна Европа


Лидерите на седумнаесет земји од Источна и Централна Европа денеска во романскиот град Мамаја почнуваат дводневен состанок, фокусиран врз најновото проширување на Европската Унија и врз безбедноста на Балканот. На самито свое обраќање ќе има и македонскиот претседател Бранко Црвенковски.
XS
SM
MD
LG