Достапни линкови

Грозни: Нови судири и жртви во Чеченија


Во повеќе одделни вооружени пресметки што во изминативе дваесет и четири часа се случија во Чеченија загинале дваесетина чеченски бунтовници и деветмина руски војници. Руските агенции јавија дека до пресметките дошло откако руските војници на неколку места биле нападнати од заседа.
XS
SM
MD
LG