Достапни линкови

Москва: Обраќање на Путин до нацијата


Рускиот претседател Владимир Путин во денешното годишно обраќање до нацијата ги изнесе приоритетите за развојот на земјата, во кои главно, како што рече, треба да биде подобрувањето на животниот стандард на русите. Во говорот во парламентот Путин се осврна и врз борбата против тероризмот, а во тие рамки и врз конфликтот во Чеченија.
XS
SM
MD
LG