Достапни линкови

Ирак: Продолжуваат судирите во Наџаф и Куфа


Во ирачките градови Наџаф и Куфа во Јужен Ирак и во текот на минатата ноќ продолжија судите меѓу американските сили и милитантите на радикалниот шиитски клерик Моктада Ал Садр. Според болнички извори, загинале најмалку 9 ирачани, а 19 биле повредени. Во Багдад пак во експлозија на автомобил бомба пред хотелот со странци 5 лица биле ранети, јавија агенциите.
XS
SM
MD
LG