Достапни линкови

Доминиканска република: Најмалку 80 жртви во поплави


Најмалку 80 лица го загубија животот во поплавите предизвикани од обилните дождови во Доминиканската Република, соопштија здравствените власти во Џиманија. Невремето предизвика големи оштетувања на инфраструктурата во земјата. Од поплавите е зафатено и Хаити каде што во градот Фон Верет животот го загубија повеќе од 50 лица.
XS
SM
MD
LG