Достапни линкови

Монако: Тимот Јагуар загуби дијамант вреден 250 милиони долари


Тимот на британскиот Јагуар на вчерашната трка на формула еден во Монако загуби дијамант вреден двесте и пеесет милиони долари. Дијамантот како дел од спонзорнството на компанијата Штајнмец бил поставен на предниот дел на болидот на возачот Кристијан Клајн. Но, Клајн на стартот на трката удрил во заштитната ограда на тркачката патека, по што дијамнтот се загубил. Потрагата по него се уште е во тек.
XS
SM
MD
LG