Достапни линкови

Рафа: Израелските сили го напуштија палестинскиот бегалски камп


Израелските сили денеска го напуштија палестинскиот бегалски камп Рафа во Појасот Газа. За време на оваа шестдневна акција, според информациите, биле убиени над четириесет палестинци и уништени десетици палестински домови. Израел соопшти дека акцијата била спроведена со цел да бидат уништени тунелите за шверц на оружје од соседниот Египет.
XS
SM
MD
LG