Достапни линкови

Букурешт: 17 загинати во експлозија на камион со амонијак


Денеска во Романија во експлозија на камион кој пренесувал амонијак седумнаесет луѓе загинале, а голем број други биле повредени, соопшти романското министертство за внатрешни работи. Се прецизира дека експлозијата која се случила седумдесетина километри од Букурешт оставила кратер широк шетиринаесет метри и предизвикала материјални штети на околините згради.
XS
SM
MD
LG