Достапни линкови

Бангладеш: Најмалку осум загинати во потонување на ферибот


Најмалаку 8 лица загинале изутрината кога речен ферибот кој пренесувал 200 патника потонал во југоисточниот дел на Бангалдеш поради тропско невреме, јавуваат агенциите. Многу патници во моментот на несреќата спиеле и се претпоствува дека поголем дел од нив се зглвени во внтрешноста на фербодот по кој трагаат спсувачките екипи.
XS
SM
MD
LG