Достапни линкови

Кашмир: 26 индиски војници загинаа во експлозија на мина


Полицијата соопшти дека 26 индиски војници загинале во Кашмир кога нивниот автобус налетал на мина. За нападот кашмирските претсвници ги обвинија исламските герилци кои се спротивствуваат на безбеднсоните сили.
XS
SM
MD
LG