Достапни линкови

Тунис: Состанок на лидерите на Арапската Лига


Лидерите на Арапаската Лига на самитот во Тунис денеска треба да усвојат декларација за регинални прашања. Се очекува документот да биде фокусиран врз ситуацијата во Ирак и во него да бидат вклучени ставови за изрелско плестинскиот конфликт.
XS
SM
MD
LG