Достапни линкови

Техеран: Иран ги опоменаа САД за зголеменото присуство во светите ирачки градови


Иран денеска повторно ги опомена Соединетите држави поради зголменото присуство во светите ирачки гардови Куфа, Наџаф и Карбала. Иранскиот минситер за надворешни работи Хамид Реза Асефи изјави дека опомената од Иран е резултат на ,како што рекол, сериозното влошување на ситуацијата во Ирак.
XS
SM
MD
LG