Достапни линкови

Мадрид: Венчавка на принцот Филип за Летиција Ортиз


Шпанскиот престолонаследник принцот Филип денеска се венчава за Летиција Ортиз презентер на најгледаниот информативна програма во Шпанија до минатата година. На крунисувањето се присутни многубројни гости од кралските семејства, католичката црква, политичари, а на улиците милиони луѓе го слават првото кралско венчавање по речиси еден век. Безбедноста е на највисоко ниво посебно и поради терористичките напади во Мадрид на 11 Март годинава во кои загинаа речиси 200 луѓе.
XS
SM
MD
LG