Достапни линкови

Пентагон: Се истражува смртта на уште осум ирачки затвореници


Пентагон соопшти дека се истражува смртта на уште 8 ирачки затвореници во Ирак. Станува збор за нови случаи меѓу истрагите за 37 – те затвореници во Ирак и Авганистан од Август 2002 година. Вчера Вашингтон Пост објави нови фотографии во кои е покажано како американски војници физички и сексуалнио злоставуваа затвореници во Ирак.
XS
SM
MD
LG