Достапни линкови

Вашингтон: Урнати рекордите за собрани пари во изборната кампања во САД


Американскиот претседател Џорџ Буш и неговиот по се изгледа предизвикувач на изборите во ноември, сенаторот Џон Кери ги урнаа рекордите по собраните пари за нивните кампањи. Досега Буш во донации собрал двесте милиони долари Претходниот изборен донаторски рекорд во американската историја го држеше исто така Буш кој во две илјадитата година собра сто милиони долари. Кери има собрано над сто и десет милиони долари.
XS
SM
MD
LG