Достапни линкови

Москва: Самит Русија - ЕУ


Во Москва денеска почна самитот меѓу Русија и Европската Унија, прв по проширувањето на Унијата со десет нови членки. Се очекува на собирот да биде потпишана спогодба за руското зачленување во Светската трговска организација. Унијата е најголем руски трговски партнер.
XS
SM
MD
LG