Достапни линкови

Рафа: Израелската армија го намалува военото присуство


Израелската армија соопшти дека денеска почнала да го намалува своето воено присуство во палестинскиот бегалски камп Рафа во Појасот Газа. Во еднонеделните борби, што избувнаа откако израелските сили влегоа во овој камп, загинале четириесетина палестинци.
XS
SM
MD
LG