Достапни линкови

Луцерн: Собир „Албанците и нивните соседи“, учествуваат Џафери и Ахмети


Во швајцарскиот град Луцерн почна дводневниот собир на тема ,,Албанците и нивните соседи,, на кој политичари од југоисточна Европа ќе се осврнат врз односите во регионот. На собирот, меѓу другите, како што е најавено, од Македонија, ќе учествуваат Али Ахмети и Арбен Џафери.
XS
SM
MD
LG