Достапни линкови

Ватикан: Посета на македонска делегација на чело со Црвенковски


Македонска делегација предводена од шефот на државата Бранко Црвенковски учествува на неколкудневната на манифестацијата Македонија во чест на на Свети Кирил која традиционално се одржува во Рим и Ватикан. Меѓу другото, предвиедно е Црвенковски официјално да се сретне со Папата Јован Павле Втори.
XS
SM
MD
LG