Достапни линкови

Авганистан: Загинаа најмалку четири работници во југоисточен Авганистан


Најмалку 4 работници во изборниот процес во југоисточен Авганистан загинаа во експлозија предизвикана од далечински управувана бомба. За изборите во септември од околу 10 милиони авганистанци со право на глас досега во изборните списоци се запишани околу 2 милиона луѓе.
XS
SM
MD
LG