Достапни линкови

Техеран: Протести за повлекување на американските сили од Ирак


Илјадници иранци денеска протестираат во Техеран барајки американските сили да се повлечат од Ирак. На демонстрациите, што ги подржува иранската влада, беа извикувани анти-американски и анти-британски слогани, а врз британската амбасада во Техеран беа фрлани молотови коктели.
XS
SM
MD
LG