Достапни линкови

Рафа: Продолжува акцијата на израелските сили


Израелските сили и денеска ги продолжиле акциите во палестинскиот бегалски камп Рафа во Појасот Газа, во потрага по милитантите. Меѓународната заедница ги осуди вчерашните израелските акции во Појасот Газа, кога загинаа најмалку 19-мина палестинци, а американскиот претседател Џорџ Буш изјави дека насилставата се проблематични, но Израел има право да се брани од тероризмот. Израелските сили соопштија дека целта на акцијата биле вооружени милитанти, кои шверцуваат оружје низ тунели од Египет.
XS
SM
MD
LG