Достапни линкови

Вашингтон: Според Волфовиц, САД не направиле добра проценка за отпорот во Ирак


Американскиот заменик државен секретар за одбрана Пол Волфовиц во сведочењето пред еден комитет на Сенатот изјави дека не била направена добра проценка за можниот отпор на приврзаниците на Садам Хусеин, по завршувањето на големите воени операции во Ирак и оти ирачката иднина е неизвесна. Денеска во сенатот за малтретирањето на ирачките затвореници ќе сведочат американските генерали, кои командуваат во Ирак.
XS
SM
MD
LG